Teknoloji Transferi Hukuku Günleri - II 27 MAYIS'TA ANTALYA'DA DÜZENLENDİ

Teknoloji transfer yönetiminin vazgeçilmez bileşenlerinden olan hukuksal yetkinliği arttırmak amacıyla 2015’de düzenlenen Teknoloji Transfer Hukuku Günleri, üniversitelerin sürdürülebilir üniversite-sanayi işbirliği ve teknoloji transferi faaliyetlerine yönelik hukuksal konuların kavranması için bir başlangıç niteliğinde olmuştur.

Teknoloji transferi sahasında yürütülen çalışmalar, TTO profesyonelleri için temel sözleşme anatomisinin kavranmasının önemli olduğunu göstermiştir.

Bu bağlamda teknoloji transferinin temeli olan hukuki kavramlarının derinlemesine irdelendiği, TTO sözleşmelerinin inceleneceği ve örnek uygulamaların yapıldığı Teknoloji Transferi Hukuku Günleri II Antalya’da Akra Barut Otel’de yapıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Teknoloji Transfer Ofisi ve hukuk uzmanları eğitime yoğun ilgi gösterdi. 1 tam gün süren eğitimin ilk bölümünde Teknoloji Transfer Hukuku konusunda uzmanlaşmış olan AKİŞMER TTM Merkez Müdürü Prof.Dr.N.Ayşe ODMAN BOZTOSUN Sözleşme Hukuku’nun Temellerini anlatarak bir sözleşmede bulunması gereken temel unsurları belirtti ve TTO’lara özgün sözleşmelerin nasıl hazırlanacağını katılımcılara aktardı.

Teknoloji Transferi konusundaki güncel mevzuatı örneklerle tartışıldığı eğitimin ikinci bölümünde Uygulamalı Sözleşme Revizyonu ve Yazımı anlatıldı. AKİŞMER TTM Merkez Müdürlüğü görevinin yanı sıra Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Boztosun Teknoloji Transferi Hukuku ile ilgili güncel mevzuatı eğitime katılan katılımcılarla paylaştı.

Eğitim, düzenlenen kokteyl ile sona erdi. Her yıl yapılan Teknoloji Transferi Hukuku Günleri Teknoloji Transferi konusunda çalışanları bir araya getirerek Teknoloji Transferi ekosistemine katkı sağlıyor.

Detaylar İçin Tıklayınız