Loading...

İş Dünyası

Proje Yapmak İstiyorum

 

Sanayi Kuruluşu temsilcilerinin, AKİŞMER TTM aracılığı ile proje süreçleri kapsamında faydalanabileceği olanaklar;

 •  Ulusal ve Uluslararası Fon Kaynaklarına Ulaşım,

  Sanayi Kuruluşu temsilcilerinin proje fikirlerinin TÜBİTAK-TEYDEB, KOSGEB, SAN-TEZ, H2020-SME gibi ulusal ve uluslararası kuruluş ve organizasyonlar tarafından sağlanan fon kaynaklarına uygunluğunun belirlenmesi konusunda destek veriyoruz. Proje fikrinizin AKİŞMER TTM uzmanları tarafından değerlendirilmesi için tıklayınız.

  Güncel Proje Çağrılarına Ulaşım, 

  Mail sistemimize kayıt olan Sanayi Kuruluşu temsilcilerine, araştırma ve geliştirme yapmak istedikleri, üzerinde çalıştıkları sektörel alanlar ile ilgili güncel proje çağrı bilgilerini düzenli olarak iletiyoruz. Kayıt olmak istiyorsanız lütfen tıklayın.

  Fikir / Proje Geliştirme Desteği,

  Fikirlerinizi ve proje önerilerini değerlendiriyoruz. Ulusal ve uluslararası fon kaynaklarından faydalanmaya yönelik proje geliştirme desteği veriyoruz. Projenlendirme süreçlerinizin AKİŞMER TTM uzmanları tarafından değerlendirilmesi için buraya tıklayarak hemen randevu talep edebilirsiniz.

  Proje Yönetim Desteği

  Projelerinin başvuru sürecinden sonuç raporunun hazırlanması kadar olan idari ve teknik süreçlerde ademisyenlerimize destek oluyoruz. Destek almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Üniversite ile İş Birliği Yapmak İstiyorum

 

AKİŞMER TTM; Üniversite ile İş Dünyası arasındaki Köprü!

 
 •  Sanayi Kuruluşu temsilcileri AKİŞMER TTM aracılığı ile Üniversite ile İş Birliği kapsamında faydalanabileceği olanaklar;

  - Üniversite Laboratuvarında Gerçekleştirilen Test ve Analiz olanaklarına Erişim,
  - Sanayici-Akademisyen İşbirliklerinin Gerçekleştirilmesi,
  - Güncel İşbirliği Çağrılarına Ulaşım.

  Daha detaylı bilgi almak ve randevu talep etmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.Detaylı bilgi için tıklayınız.

FİKRİMİ KORUMAK İSTİYORUM 

Bünyemizde bulunan Türk Patent Enstitüsü Bilgi ve Doküman Birimi vasıtası ile firmalara marka, patent, endüstriyel tasarım, ıslahçı hakkı konularında bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

 •  Yatırım yapacak yeni buluşlar

  AKİŞMER TTM olarak firmaların ihtiyaç duydukları yeni ürün ve teknolojileri üniversite araştırmacılarının buluşları ile eşleştiriyoruz.

  Ticarileşme Desteği 

  Patentli buluşların ticarileştirilmesi ve üretimi için önemli vergi teşvikleri getiren düzenleme “Buluşların Ticarileştirilmesi için Patente Vergi Teşviki” ile patentli buluşların ticarileşmesine destek sağlıyoruz 6518 sayılı Kanunda yapılan düzenlemeye göre patent hakkının kiralanması (lisanslanması), devri veya satışı sonucunda elde edilen kazançlar ile patentli buluşun üretime tabi tutularak pazarlanması sonucunda elde edilen kazançların %50’si için kurumlar vergisi veya gelir vergisi alınmayacaktır. Ayrıca lisans ve devir işlemleri de Katma Değer Vergisinden istisna tutulacaktır.

  Akdeniz Üniversitesi Patent Portföyü için AKİŞMER TTM ile iletişime geçiniz.Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

  

Üniversite Laboratuvar Olanaklarından Faydalanmak İstiyorum 

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bölge sanayicilerinin üretim süreçlerinde ihtiyaç duydukları, temel ve ileri düzey test ve analiz ihtiyaçlarınıdan faydalanmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.